Subota , 19 lipnja 2021
Početna / Dešavanja / U našoj školi održano prvo Kantonalno takmičenje iz zdravstvene njege

U našoj školi održano prvo Kantonalno takmičenje iz zdravstvene njege

30.04.2021.

KANTONALNO TAKMIČENJE IZ ZDRAVSTVENE NJEGE

Danas je u JU Srednja medicinska škola Tuzla održano prvo  Kantonalno takmičenje iz zdravstvene njege. Kao što je poznato, predmet “zdravstvena njega” jedan je od najvažnijih predmeta koji se izučavaju tokom školovanja u  bilo kojoj medicinskoj školi u svijetu.  Ovaj predmet učenici izučavaju tokom sve četiri godine školovanja. I to je predmet s najvećim fondom sati tokom školovanja.  Izučavajući ga učenici se osposobljavaju za neposredan rad s pacijentima.

Nastavno osoblje i Menadžment  Medicinske škole Tuzla, prepoznalo je važnost i težinu bremena koje nosi ovaj predmet i njegovi predavači, te su putem organizacije jednog ovakvog takmičenja željeli ukazati na to.

Na današnjem takmičenju učešće je uzelo šest škola iz Tuzlanskog kantona. To su Srednja medicinska škola Tuzla, Mješovita srednja škola Lukavac, Mješovita srednja škola Gračanica, MSŠ “Hasan Kikić” Gradačac, MSŠ Kalesija  i  MSŠ Banovići.

U nastavku, objavljujemo rezultate s prvog Kantonalnog takmičenja iz zdravstvene njege:

1. MJESTO ZAUZELA JE   JU MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA (učenica Hena Đulić)  100 bodova
    2.MJESTO ZAUZELA JE JU MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA LUKAVAC (učenik  Emir Imamović)   97 bodova
    3. MJESTO ZAUZELA JE  JU SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA (učenica Amina Zukić)      96,5  bodova

Cijeli BILTEN  s takmičenja možete preuzeti    OVDJE

Liste učesnika i njihovih mentora možete pogledati u nastavku teksta.

JU SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA

2. Abid Begović, direktor
3. Duška Tarade, pomoćnik direktora
4. Mirza Jahić, pedagog
5. Senita Baćić-Nuhić, prof.

Čestitamo pobjednicima, ali i svim koji su učestvovali danas. Bilo je ovo jedno prelijepo iskustvo, i nadamo se da ćemo ovu tradiciju nastaviti i narednih godina !!

Mirsad Alić, prof.