Srijeda , 22 siječnja 2020
Početna / Dešavanja / U zasluženu mirovinu ispraćeni prof.Hazim, Vesna i Adina

U zasluženu mirovinu ispraćeni prof.Hazim, Vesna i Adina

Danas, 8.januara 2020.godine svečarska atmosfera u Srednjoj medicinskoj školi Tuzla. Razlog – ispraćaj kolega u zasluženu mirovinu. Ispratili smo prof. Hazima Hadžiomerovića, Adinu H.Efendić Mustačević i Vesnu Alić.

Prof. Hadžiomerović predavao je predmet sociologija i kultura religija, prof. Adina (naša Dina) Mustačević predavala je hemiju, a prof. Vesna Alić bosanski jezik i književnost. U kratkom obraćanju predsjednice Sindikalne organizacije Srednje medicinske škole Tuzla,Ćorić Mubere,  rečeno je da iza svakog prosvjetnog radnika ostaju generacije i generacije mladih ljudi za koje se svaki nastavnik godinama žrtvuje, ulaže trud i neprestano preispituje svoju ulogu u odgoju i obrazovanju naraštaja koji će nas sve jednoga dana naslijediti. Sve to iziskuje energiju koja se prirodno godinama crpi, zato mirovini i jest takvo ime. Da se čovjek smiri, odmori, sabere utiske iz različitih životnih situacija.

Kao i uvijek kad ispraćamo nekog od kolega, ili je pak neki drugi lijep razlog okupljanja kolektiva, mi se sjetimo naših ranije umirovljenih članova kolektiva i pozovemo ih na druženje. Tako smo i danas ugostili našeg Zlatka Pazalju , nekadašnjeg dugogodišnjeg sekretara škole, prof.Naziru Dževdetbegović, Jasminku Ustavdić Pirić, Hodžić Jasminu, Fatu Alihodžić, Mehić Mevlidu, Tošić Miru, dugogodišnju pedagogicu škole Adviju Hajdarhodžić , Tinjić Nedimu, Telalović Muberu, Nedima Hrustanbegovića, Bosu Matić, Džemu Suljića, Ibralić Fatu, Sedada Grubišića.

Ovom prilikom još jednom čestitamo našim “novopečenim” penzionerima Hazimu, Vesni i Dini, uz želju da još dugo godina u zdravlju primaju zaslužene penzije !!

FOTOGRAFIJE možete pogledati  OVDJE

Krati video clip  OVDJE