Srijeda , kolovoz 21 2019
Početna / Dešavanja / Završeni XIX susreti medicinskih škola FBiH

Završeni XIX susreti medicinskih škola FBiH

ZAVRŠENA MEDICINIJADA 2019.

Od 26. do 27.4.2019. god. u Srednjoj medicinskoj školi Tuzla započeta je  jedna lijepa, kreativna, zanimljiva i poučna priča u kojoj smo se družili, sklopili nova prijateljstva, razmijenili iskustva.
Priča je tekla u sedam disciplina i to:
Literarno takmičenje
Likovna kolonija
Takmičenje iz prve pomoći
Takmičenje iz pripravljanja farmaceutskih proizvoda
Kviz znanja iz urgentne medicine
Takmičenje iz stonog tenisa
Sportske igre na vodi.

Učešće je uzelo  ukupno 8 škola, od kojih Srednja medicinska škola Tuzla, Srednja medicinska škola Sarajevo, Srednja medicinska škola Bihać, Srednja medicinska škola Jezero Sarajevo, Srednja zubotehnička škola Sarajevo, MSŠ Gračanica, MSŠ “Hasan Kikić”  Gradačac, Srednja tehnička škola Goražde.

Manifestacija Susreta medicinskih škola se već godinama održava u FBiH, a cilj je razmjena iskustava, “odmjeravanje” sportskih, literarnih, medicinskih i drugih kompetencija, kako učenika tako i njihovih mentora profesora. Kroz zabavu, druženje i takmičenja cilj nam je bliže se upoznati, razbijati stereotipe i povezivati se na svim poljima, od kojih su nam mnoga zajednička.

Ove godine Srednja medicinska škola Tuzla imala je čast biti domaćin, što je sve iziskivalo veliki trud oko organizacije i pripreme. Na sreću, organizacioni tim naše škole, sastavljen od preko 30 zaposlenika, kako profesora tako i pomoćnog osoblja, odolio je svim izazovima i bez greške ispunio sve zadatke. U konačnici imali smo prelijepo druženje. Na ovom mjestu želimo se zahvaliti prvenstveno svim uposlenicima škole na čelu s direktorom dr.sci.Mirnesom Avdićem, voditeljima učeničkih sekcija(bez kojih nikad nijedna naša manifestacija se ne može ni otvoriti ni zatvoriti) kao i svim donatorima koji su nam pomogli u realizaciji ovog velikog projekta.

Donatori i partneri projekta bili su nam: UNICREDIT BANK, LUPO HEPOK DOO, BINGO DOO, FEN DOO, ESOLAB, MENPROM DOO, LEATEX DOO, KOBENS DOO, MLIN I PEKARA LJUBAČE DOO, JU BEHRAMBEGOVA MEDRESA, TEHNOGRAD COMPANY DOO, LERIM LUKAVAC DOO.  Još jednom od srca zahvaljujemo svima koji su pomogli Medicinijadu 2019.

U nastavku teksta donosimo rezultate.

LITERARNI  RADOVI

U kategoriji “Literarni rad” 1. mjesto osvojila  je ELA VRAN, učenica SREDNJE TEHNIČKE ŠKOLE  GORAŽDE.

2. mjesto pripada učenicama:
ZERINA DERVIŠEVIĆ IZ SREDNJE MEDICINSKE ŠKOLE BIHAĆ
ANA MARIA VAREŠKIĆ – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA
3.mjesto osvojili su : ALMA BEGOVIĆ IZ MJEŠOVITE SREDNJE ŠKOLE HASAN KIKIĆ GRADAČAC I FARIS BUČO SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO

LIKOVNA KOLONIJA

-Tročlana stručna Komisija ocijenila je umjetničke radove učenika koji su učestvovali u LIKOVNOJ KOLONIJI.
1.mjesto osvojio je SMAJIĆ KENAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA – OBLAST CRTEŽ
2.mjesto zauzeo je MRKOVIĆ SAMIR – MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA – OBLAST SLIKARSTVO
3.mjesto osvojio je NALIĆ IMAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA JEZERO-SARAJEVO

KVIZ ZNANJA – URGENTNA MEDICINA  i PRVA POMOĆ

Na osnovu zbirnih rezultata iz takmičenja prve pomoći i kviza znanja iz urgentne medicine ostvaren je slijedeći poredak:
1.MJESTO JU SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA ……………… 868 BODOVA
2.MJESTO MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO ………………………….. 723 BODA
3.MJESTO MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ ………………………………… 721 BOD

STONI TENIS

Rezultati sportskog takmičenja iz stonog tenisa za dječake su slijedeći:
1.MJESTO OSVOJIO JE MUJČINOVIĆ ADNAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA
2.MJESTO PRIPALO JE KANURIĆ KENANU – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ
3.MJESTO ZAUZEO JE OVČINA AJDIN – SREDNJA ZUBOTEHNIČKA ŠKOLA SARAJEVO

U kategoriji djevojčica postignuti su slijedeći rezultati:
1.MJESTO PEHLIĆ AMRA – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ
2.MJESTO BEGOVIĆ IMAN – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA GORAŽDE
MJESTO JAHIĆ AMRA – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA

FARMACEUTSKI  PROIZVODI

Takmičenje iz pripravljanja farmaceutskih proizvoda donijelo nam je slijedeći poredak:
1. MJESTO – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA
2. MJESTO – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO
3. MJESTO – MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA

UKUPNI POREDAK ŠKOLA

Na osnovu prezentiranih rezultata iz pojedinih oblasti takmičenja izvršeno je i rangiranje škola a rezultati su slijedeći:
1.MJESTO – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA
2.MJESTO – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ
3.MJESTO – SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO

Kao što vidimo, nagrade su otišle na sve strane. Svim učesnicima i njihovim mentorima želimo puno sreće i uspjeha u daljem radu, i vidimo se u nekom drugom gradu, na narednoj MEDICINIJADI !!!

Kako nam je bilo od početka do kraja, možete pogledati na

OVOME    linku.

M.Alić

Obavijesti za vanredne polaznike za period JULI – SEPTEMBAR 2019.VAŽNO!

Obavještavamo polaznike obrazovanja odraslih naše škole, da će se prijave ispita za avgustovski rok 2019. …