Srijeda , listopad 17 2018
Početna / Dešavanja / Prijave ispita za junski rok 2018. VANREDNI polaznici

Prijave ispita za junski rok 2018. VANREDNI polaznici

Poštovani polaznici, obavještavamo vas da će se prijave ispita obaviti od 14.5. do 18.5.2018. u vremenu od 10 do 15:00 sati u prostorijama škole. Napominjemo da ispite možete prijaviti samo iz jednog razreda. U nastavku slijede upute o uplatama, i molimo vas da pažljivo zapišete ove podatke.

Ispite nećete moći prijaviti bez uplatnica, tako da ćete sa sobom na dan prijave donijeti uplatnice za ispite  i uplatnicu za instruktivnu nastavu (detalji ispod).

Svi polaznici, bilo da su položili prvi razred ili ne, plaćaju instruktivnu nastavu za drugi razred u ovom terminu, i mogu je pohađati jer je škola obavezna ugovorom da je organizira, što smo u maju i uradili.

INSTRUKCIJA O UPLATI ZA polaznike koji su položili sve iz jednog razreda:

NA JEDNU uplatnicu ide uplata ispita, ispitnog roka, prijava po predmetu, A NA DRUGU uplata upisnine godine(100KM), instruktivne nastave (15KM po predmetu), priznavanje predmeta (3KM po predmetu), uplata za izdavanje svjedodžbe (5KM). Npr. ako ste sve iz jedne godine položili imate u narednom razredu 4 predmeta (4 x 30 KM =120),troškovi ispitnog roka 20 KM, prijava po predmetu 4 x 5 KM = 20 KM, sve saberete 160 KM, na tu jednu uplatnicu. Svrha uplate biće “ispiti junski rok 2018.”

Na drugu uplatnicu ide upisnina godine 100 KM, priznavanje predmeta (npr. 9 priznatih predmeta po 3 KM=27KM), instruktivna nastava (4 predmeta x 15 KM=60 ), izdavanje svjedodžbe 5 KM, sve saberete 192 KM na drugu uplatnicu. Svrha uplate biće “upisnina i instruktivna nastava”.

_______________________________________________________________________

INSTRUKCIJA O UPLATI ZA polaznike koji NISU položili sve iz jednog razreda:

NA JEDNU uplatnicu ide uplata ispita, ispitnog roka, prijava po predmetu, A NA DRUGU uplata  instruktivne nastave (15KM po predmetu).   Npr. ako iz prvog razreda imate položiti jedan..dva..ili 4 predmeta (4 x 30 KM =120),troškovi ispitnog roka 20 KM, prijava po predmetu 4 x 5 KM = 20 KM, sve saberete 160 KM, na tu jednu uplatnicu. Svrha uplate biće “ispiti junski rok 2018.”

Na drugu uplatnicu ide uplata za instruktivnu nastavu, iako niste okončali prethodni razred, jer je škola istu po vašem ugovoru organizirala,  u maju 2018. Ako npr. imate u drugom razredu 5 predmeta za polaganje, to je 5 x 15 =75KM za ins.nastavu. Svrha uplate biće  “instruktivna nastava”. I to je to za uplatu  što se tiče vas koji niste okončali razred, i ne možete još polagati naredni. Razlika je u tome da vi ovaj rok ne plaćate upisninu za (naredni) razred(100KM), priznavanje predmeta i ne plaćate izdavanje svjedodžbe, jer niste završili razred.

NAPOMENA !!

Za sve nejasnoće polaznici će se obratiti ISKLJUČIVO svom razredniku, onom koji je zadužen za njihovu grupu. U ranijim objavama smo detaljno naveli imena razrednika i kontakte (http://smstz.edu.ba/?p=1436)

_______________________________________________________________________

Što se tiče starih polaznika, koji su upisani prije decembra 2017. ranijih godina, za njih također vrijedi da prijavljuju ispite samo iz jednog razreda, ali po obračunu koji su imali kao do sada. Polaznici koji su stekli uslov da mogu maturirati u junu 2018. neka se jave nastavnicima (bilo kojem od njih)  koji su zaduženi za njih radi izbora maturske teme. Javiti se najdalje do petka 18.5.2018. Polaznici koji su prošli rok dobili temu, također ponovo moraju doći na prijavu ispita. Maturski rad i mentor može im ostati isti.

Prof.Mirsad Alić, Viber/sms 061423974 e-mail  mirsadalic@hotmail.com, ili FB poruka

Prof.Džemo Brčaninović putem FB poruke, Viber 061 736297, email:dzemox@hotmail.com

Prof.Senaid Ključanin putem FB, Viber 061422458,  email:kljucanin.senaid@gmail.com

PODACI ZA  UPLATU:

IME I PREZIME ________________

SVRHA UPLATE: (objašnjeno iznad)

PRIMALAC : budžet TK
RAČUN PRIMAOCA: 1321 000 256 0000 80
VRSTA PRIHODA: 722631
OPĆINA: 094
POZIV NA BROJ:  O C 7022  ( idu slova “o i c” na početku ovdje, nisu brojevi !!)ako ne prolazi staviti samo nule.
BUDŽETSKA ORGANIZACIJA: 240 30 19

MATURALNA EKSKURZIJA SEPTEMBAR 2018.

Poštovani roditelji, nastavnici i učenici, turistička agencija Guverner Turist doo Tuzla i JU Srednja medicinska …