Četvrtak , 29 srpnja 2021
Početna / Dešavanja / Odluka o proširenju odjeljenja prvih razreda, školska 2021/22.

Odluka o proširenju odjeljenja prvih razreda, školska 2021/22.

U vezi sa Zaključkom Vlade TK broj:02/1-34-13579/21 od 29.06.2021. obavještavamo učenike i roditelje da je JU Srednja medicinska škola Tuzla izvršila zaduženje od strane Vlade TK i Ministarstva obrazovanja TK, i proširila broj učenika u odjeljenjima u kojima je ostalo učenika koji ispunjavaju uslove konkursa, a nisu bili primljeni nakon prvog upisnog roka i to na način da se strogo vodilo računa o broju mjesta koja su ostavljena za učenike koji su upućeni na popravni ispit i maksimalno dozvoljeni broj učenika u odjeljenju po Pedagoškim standardima.

Proširenje se odnosi na sljedeće smjerove: medicinska sestra – tehničar, pedijatrijska sestra -tehničar i farmaceutski tehničar. U skladu s navedenim, pravo upisa u JU Srednju medicinsku školu Tuzla, na osnovu Zaključka Vlade TK, ostvarili su učenici iz dokumenta u prilogu koji možete preuzeti  OVDJE