Subota , 19 lipnja 2021
Početna / Dešavanja / Danas je Međunarodni dan medicinskih sestara !!!

Danas je Međunarodni dan medicinskih sestara !!!

MEĐUNARODNI DAN SESTRINSTVA, 12. MAJ

U svijetu se svake godine 12.maj obilježava kao Međunarodni dan medicinskih sestara.

Ovaj dan  obilježit ćemo, kao i sve manifestacije proteklih mjeseci, većim dijelom virtuelnim putem. U ovome će nam pomoći naši učenici i njihovi mentori, mahom nastavnici zdravstvene njege. Dio aktivnosti uz poštovanje higijensko-epidemioloških mjera imaćemo u školi: mjerenje pritiska, šećera u krvi, promociju zdravog načina života itd.

U kabinetima Zdravstvene njege moći ćemo  vidjeti kako se određuju vrijednosti šećera i masnoća u krvi, aplikaciju intravenske terapije, održavanje lične higijene nepokretnom bolesniku, pokaznu vježbu iz Prve pomoći, prezentaciju Prevencija deformiteta kičmenog stuba, a u holu škole izložbu panoa sa različitim temama iz Zdravstvene njege, sa sekcija,  i nekih drugih predmeta.

Prigodni video u vezi sa ovim danom napravile su naše učenice, a možete ga pogledati     OVDJE 

Šta nam je pripremila Begić Emina, nastavnik zdravstvene njege, pogledajte  OVDJE 

Ostale fotografije u prilogu ….

 

Svim zaposlenicima, a naročito medicinskim sestrama želimo sretan Dan sestrinstva!!

Odgovori