Četvrtak , 29 srpnja 2021
Početna / Dešavanja / Naše učenice Ajla Alić i Azra Tupkušić pobjednice na UNICEF-ovom konkursu

Naše učenice Ajla Alić i Azra Tupkušić pobjednice na UNICEF-ovom konkursu

Utorak,16.2.2021.

Naše učenice Ajla Alić i Azra Tupkušić pobjednice na UNICEF-ovom konkursu

U okviru UNICEF-ovog konkursa “Re-Imagine Talks”  tokom kojeg su djeca i mladi uzrasta 12 – 18 godina slali svoje radove (video, priče, fotografije, crteže ili ilustracije) na neku od tema Re-Imagine Talksa, naše učenice  Azra Tupkušić (17) tema Inkluzija i  Ajla Alić (16) – tema Mentalno zdravlje, osvojile su prva mjesta.

UNICEF u Bosni i Hercegovini, prateći globalnu Reimagine kampanju, prošle  godine realizovali su  REIMAGINE TALKS – seriju live epizoda tokom kojih su učesnici razgovarali  o temama važnim #ZaSvakoDijete.

Nagrade su im dodijelili dr Ingrid Macdonald, rezidentna koordinatorica Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini, Saliha Đuderija, pomoćnica ministrice za ljudska prava i izbjeglice BiH i Nicola Minasi, ambasador Italije u Bosni i Hercegovini, koji su se obratili učesnicima.

ČESTITAMO NAŠIM UČENICAMA !!!!

Pobjednički rad Azre Tupkušić možete čitati  OVDJE

Pobjedničke fotografije Ajle Alić   možete pogledati u nastavku

Video pogledajte   OVDJE

 

Odgovori