Utorak , 1 prosinca 2020
Početna / Istaknuto / NAJAVA obilježavanja Svjetskog dana nauke za mir i razvoj

NAJAVA obilježavanja Svjetskog dana nauke za mir i razvoj

Nastavljamo sa realizacijom projekta u okviru Etos inicijetive “Pet susreta sa drugim i drugačijim”. Treći značajan datum koji obilježavamo jeste Svjetski dan nauke za mir i razvoj. Svjetski dan nauke se u cijelom svijetu obilježava 10. novembra, a odlukom UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) cijela sedmica je posvećena nauci, miru i razvoju. Ovaj datum je predložen na Svjetskoj naučnoj konferenciji u Budimpešti 1999. godine, sa ciljem da se skrene pažnja na potrebu za novom vezom između nauke i društva. Tim povodom UNESCO je ustanovio Svjetski dan nauke za mir i razvoj, koji je prvi put obilježen 10. novembra 2002. godine.

Učenici naše škole organizirali su online demonstracije eksperimenata iz oblasti hemije i fizike kako bi promovisali istraživački duh i ljubav prema nauci. Pratite našu facebook stranicu 10. novembra 2020. godine i dajte podršku našim mladim naučnicima.

Glavni koordinator projekta: Mirza Jahić, pedagog škole

Koordinator aktivnosti: Mersida Suljagić, prof.

Web, Video obrada i montaža: Mirsad Alić, prof.