Četvrtak , 13 kolovoza 2020
Početna / Dešavanja / U zasluženu mirovinu ispraćena sestra Stjepić Đuka

U zasluženu mirovinu ispraćena sestra Stjepić Đuka

Danas smo u trpezariji škole, u toplom prijateljskom okruženju ispratili u zasluženu mirovinu našu višegodišnju profesoricu zdravstvene njege Stjepić Đuku.

Stjepić Đuka rođena je 04.05.1961. u Ugljeviku. Srednju medicinsku školu završila 1980. godine u Tuzli. Višu Medicinsku školu završila  je 1985. u Sarajevu, a Fakultet zdravstvene njege 2007/08.

Magistarske studije iz oblasti zdravstva okončala je 2011.godine,  i stekla zvanje Magistar zdravstvenih nauka.

Od juna  1980. do septembra 2001. radila je  u UKC-u Tuzla kao glavna sestra intenzivne njege Klinike za dječije bolesti.

Od oktobra 2001. do juna 2020. bila je zaposlenik u JU Srednja Medicinska škola Tuzla, kao nastavnik zdravstvene njege.

Između ostalog, autorica je knjiga Zdravstvena njega 1 i Zdravstvena njega 2, kao i priručnika za njegovateljice.

Našoj Đuki želimo puno dobrog zdravlja i sreće, da u miru provede svoju zasluženu mirovinu!!

Kolektiv Srednje medicinske škole Tuzla