Srijeda , studeni 20 2019
Početna / Dešavanja / Promocija Smjernica za primjenu ETOS vrijednosti u nastavnim i vannastavnim aktivnostima

Dana 30.10.2019. godine u JU Srednja medicinska škola Tuzla održana je promocija Smjernica za primjenu ETOS vrijednosti u nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Promociji su prisustvovali nastavnici ove škole koji su i učestvovali u izradi ovog dokumenta, a koji su u avgustu mjesecu 2019. godane pohađali ciklus od četiri cjelodnevna seminara iz ETOS vrijednosti. Tokom promocije Smjernica održana je i diskusija za stručno usavršavanje nastavnika pod nazivom “Odgoj i obrazovanje o ljudskim vrijednostima” u kojoj su učestvovali: Mirza Jahić, Zineta Dedić, Duška Tarede, Vanja Ivković, Senaid Ključanin i Izet Numanović. Navedenim aktivnostima prisustvovale su i predstavnice TPO Fondacije iz Sarajeva koji su u okviru ETOS inicijative i podržali navedene aktivnosti.

Također, u okviru projekta Razredni ETOS – put za bolje sutra, pored edukacije profesora i izrade Smjernica za primjenu ETOS vrijednosti u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, izrađeni su i novi plakati u kojem su sadržani izvodi iz Kodeksa ponašanja učenika i nastavnika i koji su predstavljeni u formi ETOS vrijednosti (etičnost, tolerancija, otvorenost i solidarnost). Navedeni plakati će biti postavljeni u svih 25 učionica u školi.