Nedjelja , lipanj 16 2019
Početna / Dešavanja / OBILJEŽEN DAN SESTRINSTVA 2019.

OBILJEŽEN DAN SESTRINSTVA 2019.

Međunarodni Dan sestrinstva se u svijetu obilježava svake godine 12.maja. Kako je na taj datum ove godine bila nedjelja, obilježavanje Dana sestara pomjerili smo na utorak 14.5.2019. Tog dana  je u JU Srednjoj medicinskoj školi u Tuzli bio Dan otvorenih vrata , na koji su pozvani učenici završnih razreda osnovnih škola  kao i stanari iz lokalne zajednice.
U kabinetima Zdravstvene njege gosti su mogli vidjeti kako se određuju vrijednosti šećera i masnoća u krvi, aplikaciju intravenske terapije, održavanje lične higijene nepokretnom bolesniku, pokaznu vježbu iz Prve pomoći, prezentaciju Prevencija deformiteta kičmenog stuba, a u holu škole izložbu panoa sa različitim temama iz Zdravstvene njege, sa sekcija,  i nekih drugih predmeta.

Svim zaposlenicima, a naročito medicinskim sestrama želimo sretan Dan sestrinstva!!

PRELIMINARNI raspored ispita junski rok -vanredni polaznici

Poštovani, objavljujemo PRELIMINARNI RASPORED ISPITA za junski rok. Molimo Vas da pogledate raspored i provjerite …