Nedjelja , lipanj 16 2019
Početna / Dešavanja / PANEL DISKUSIJA „PREVENCIJA NASILJA NAD DJECOM I MEĐU DJECOM“

PANEL DISKUSIJA „PREVENCIJA NASILJA NAD DJECOM I MEĐU DJECOM“

U cilju povećanja svijesti mladih o nasilju nad djecom i međuvršnjačkim nasiljem sekcija Mentalno zdravlje u saradnji sa Centrom za mentalno zdravlje JU DZ Tuzla (dipl. psiholog Maida Kapidžić), JU Centar za socijalni rad Tuzla (šef službe Hasiba Alibegović), World Vision (direktor WV ispostave u Tuzli; projekt menadžer kampanje „Vrijedni pažnje“ Dragana Bulić)  i Ministarstvom unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona (inspektorice u MUP TK Amra Kapidžić i Selma Čilašević) u prostoijama školske kafeterije organizovali panel diskusiju o temi „Prevencija nasilja nad djecom i među djecom“. Okupljajući stručnjake iz svih sektora koji se bave ovom problematikom, kroz usmjerenu diskusiju, nastojat će se utvrditi zadaci i odgovornosti pojedinih sektora u pristupu i rješavanju problema. Zaključak diskusije, koja je bila praćena medijima RTV TK i RTV Slon, je da se uz bolju komunikaciju, stalnim prosvjetljenjem populacije te zajedničkim djelovanjem uspješno može izboriti sa ovim problemom. Diskusiji su prisustvovali učenici i profesori  JU Srednje medicinske škole.

Galeriju fotografija možete pogledati  OVDJE

PRELIMINARNI raspored ispita junski rok -vanredni polaznici

Poštovani, objavljujemo PRELIMINARNI RASPORED ISPITA za junski rok. Molimo Vas da pogledate raspored i provjerite …