Subota , travanj 20 2019
Početna / Dešavanja / Obilježen Dan maternjeg jezika

Obilježen Dan maternjeg jezika

Grupa učenika naše škole koji su pokazali interes za bosanski jezik i književnost,22.2.2019. u prostorijama škole prigodno su obilježili Dan maternjeg jezika.Glavna tema su bile glagoljica i bosančica,pisma na kojima smo imali priliku da vidimo djela poput „Zapisa o Zemlji“ Maka Dizdara i  Povelju Kulina Bana.Također su svi zainteresovani prolaznici,uz pomoć ove grupe učenika imali priliku da saznaju nešto više o ovim pismima i da napišu nešto koristeći se istim. Cijelu izložbu učenici su organizirali pod mentorstvom profesora bosanskog jezika i književnosti Srednje medicinske škole Tuzla.

Slike možete pogledati OVDJE

NOVINARSKA SEKCIJA ŠKOLE

Praksa DOM ZDRAVLJA, vanredni polaznici

Polaznici koji su prijavljeni za odrađivanje praktičnog dijela zdravstvene njege (4.razred) u Domu zdravlja, mogu …