Nedjelja , lipanj 16 2019
Početna / Dešavanja / Obilježen Dan maternjeg jezika

Obilježen Dan maternjeg jezika

Grupa učenika naše škole koji su pokazali interes za bosanski jezik i književnost,22.2.2019. u prostorijama škole prigodno su obilježili Dan maternjeg jezika.Glavna tema su bile glagoljica i bosančica,pisma na kojima smo imali priliku da vidimo djela poput „Zapisa o Zemlji“ Maka Dizdara i  Povelju Kulina Bana.Također su svi zainteresovani prolaznici,uz pomoć ove grupe učenika imali priliku da saznaju nešto više o ovim pismima i da napišu nešto koristeći se istim. Cijelu izložbu učenici su organizirali pod mentorstvom profesora bosanskog jezika i književnosti Srednje medicinske škole Tuzla.

Slike možete pogledati OVDJE

NOVINARSKA SEKCIJA ŠKOLE

PRELIMINARNI raspored ispita junski rok -vanredni polaznici

Poštovani, objavljujemo PRELIMINARNI RASPORED ISPITA za junski rok. Molimo Vas da pogledate raspored i provjerite …