Petak , kolovoz 17 2018
Početna / Dešavanja / IN MEMORIAM Vasvija Kušljugić, Mehmedović Slobodanka

IN MEMORIAM Vasvija Kušljugić, Mehmedović Slobodanka

Ove godine, u razmaku manjem od mjesec dana,  napustile su ovaj svijet naše dvije drage kolegice Vasvija Kušljugić i Slobodanka Mehmedović.  Iako su obje već izvjesno vrijeme u mirovini (Vasvija od 2002., Slobodanka od 2011.) ovim putem želimo ih se prisjetiti i izraziti naše poštovanje prema ovim vrsnim pedagozima i nastavnicima.

Kušljugić Vasvija, rođena je 04.07.1942.g. u Bijeljini.

Učiteljsku školu završila je u Bijeljini, a zatim Pedagošku akademiju – (tadašnji) odsjek  srpsko-hrvatski jezik i književnost u Tuzli.
Prvo zaposlenje dobila je u   OŠ “Kreka” (tadašnja  Franjo Rezač ), zatim u OŠ “Pazar”( nekadašnja Džemal Mandžić” ) i u OŠ.”Novi grad”  (tada “Braća Ribar “).
Od šk.god. 1993/94. pa sve do 1997. radi kao nastavnik bosanskog jezika i književnosti u Medicinskoj školi Tuzla  i nakon toga prelazi na mjesto bibliotekara gdje ostaje do odlaska u zasluženu penziju 2002.godine.
Dobitnica je  priznanja  “Plaketa grada Tuzla”  za doprinos u razvoju obrazovanja.
Penzionisana je 2002.
Mehmedović Slobodanka ,
Rođena  14.07.1947. god. u Trebinju.
Gimnaziju i Prirodno matematički fakultet – odsjek biologija  završila je u Beogradu.
Cijeli svoj radni vijek  provela je u Bosni i to  najprije u  Gimnaziji i Hemijskoj školi u Lukavcu, a od 1995. pa sve do penzionisanja 2011.  radi u Medicinskoj školi  Tuzla.
Kao iskusnom pedagogu često su joj povjeravana po dva razredna starješinstva što je ona uspješno odrađivala.
Ostaćete zauvijek u našim srcima i sjećanjima ! Porodici iskreno saučešće!
KOLEKTIV JU SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA TUZLA

Obavijest vezano za obavljanje prakse(vanredni polaznici)

Obavještavamo polaznike koji su se uredno registrovali za obavljanje praktičnog dijela zdravstvene njege za 3. …

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *