Nedjelja , srpanj 22 2018
Početna / Dešavanja / Obilježena sedmica kodiranja

Obilježena sedmica kodiranja

Decembar je mjesec kada se dešava najveći edukativni događaj u svijetu – sedmica kodiranja “During Computer Science Education Week December 4-10, 2017.”, poznatije kao Hour of Code. U Bosni i Hecegovini ovaj program pod nazivom „ sat kodiranja u BiH“ provodi SMART Resursni „Centar za promociju civilnog društva“ (CPDC)

Ove godine je u našoj školi informatička sekcija održala čas kodiranja pod vodstvom nastavnika informatike Mr.Džeme Brčaninovića. Času kodiranja su prisustvovali članovi informatičke sekcije i zainteresovani učenici prvih razreda naše škole, ukupno njih 30. Učenik Anes Ramić je vodio zanimljiv dio ovog časa kreirajući video igricu. Više informacija o ovom događaju  možete potražiti na  http://www.satkodiranja.ba ili facebook stranici https://www.facebook.com/satkodiranjabih/?ref=br_rs

 

O Mirsad Alić

Pročitajte i ovo

REZULTATI UPISA U PRVI RAZRED školska 2018/19.

Rezultate upisa u prvi razred Srednje medicinske škole Tuzla,za školsku 2018/19. možete pogledati  OVDJE NAPOMENA: …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *